Мистецтво чаювання йде далеко в історію. Ще дві тисячі років тому в Китаї вже використовували подрібнене чайне листя для заварювання освіжаючого напою. Сьогодні ця процедура, на жаль, перетворилася в звичайну і регулярну. Ми звикли не заварювати чай в глиняному чайнику, а заливати одноразовий пакетик окропом. Про який аромат і чудовий настрій можна говорити? Настав час повернутися до деяких традицій заварювання цього ароматного і корисного напою.

Як обрати чайник для заварювання?

Металевий, пластиковий, фарфоровий, скляний або керамічний? Ми не будемо довго ходити навколо і відразу відповімо: керамічний чайник за багатьма параметрами виграє:

 • зроблений з природного матеріалу;
 • екологічно безпечний;
 • не додає в напій сторонні запахи;
 • довговічний і міцний;
 • різноманітність форм, розмірів, малюнків;
 • добре утримує тепло;
 • є інформація, що глина насичує чай киснем, надаючи йому особливого смаку.

Традиційна округла форма посудини рівномірно розподіляє тепло і дозволяє чайному листу в повній мірі розкрити свої смакові, тонізуючі і ароматичні якості. Відзначимо також, що кожен чайник, представлений в нашому магазині, виконаний руками українських гончарів і розписаний українськими художниками вручну.

Основні параметри, за якими обирають чайник, - це його розмір і матеріал виготовлення. З матеріалом ми вже визначилися, а от обсяг виробу важливий в залежності від того, скільки людей зазвичай причетні до чайної «трапези». У нашому асортименті - літрові керамічні чайники, які можуть «обслужити» 3-4 людини відразу. А більше і не потрібно. Адже посидіти невеликою компанією і поговорити або усамітнитися з чашкою ароматного напою - ось мета описуваної процедури.

Як заварити чай в глиняному чайнику?

Чайник з глини  сподобається шанувальникам чайної церемонії. Якщо ви хочете правильно заварювати чай, то можна виконати дев'ять послідовних кроків, описаних у книзі «Канон чаю» китайського автора:

 • визначення якості чаю;
 • визначення необхідної кількості чаю і води;
 • ополіскування чайника і чашок;
 • заповнення чайника чайним листям;
 • заливання окропу;
 • помішування чаю в чайнику;
 • розливання напою по чашках;
 • подача гостям і членам сім'ї;
 • власне чаювання.

Відразу після чаювання чайник потрібно промити теплою водою і дати висохнути, не накриваючи кришкою. До речі, відразу після покупки нового виробу також рекомендується зробити цю процедуру, щоб видалити з чайника пил і глиняні частки.

Інші нюанси

1. Глина - це природний пористий матеріал, який добре вбирає і зберігає запахи, тому рекомендуємо використовувати обраний глиняний чайник виключно для заварювання чаю. Якщо наливати в нього компот, каву або трав'яні настої, він може «видати» їх особливості при черговому чаюванні, що вкрай небажано. Тому для звичайних і ароматизованих сортів чаю краще використовувати різні чайники.

2. Вважається, щоб оцінити справжній смак якісного чаю, він повинен бути міцним і без цукру. Якщо ви не любите несолодкий чай, можна пити його з печивом, тістечком або цукеркою.

3. Китайці зазвичай не миють свій чайник і передають його з покоління в покоління або дарують друзям як реліквію. Якщо ж ви хочете почистити глиняний чайник для заварювання, то нанесіть трохи соди або солі на вологу губку і акуратно протріть внутрішні стінки, потім прополощіть теплою водою. Категорично не рекомендується використовувати хімічні і абразивні засоби!

4. Де зберігати цей чудове виріб гончарного мистецтва? Врахуйте, що ставити чайник на мікрохвильовку, тарілку, дерев'яну поверхню не рекомендується через ризик зіпсувати ці предмети. Краще тримати їх на полиці в закритій шафі або спеціальній скринці на кухні подалі від продуктів харчування, щоб він не увібрав зайвих запахів.

Для повного занурення в приємну атмосферу чаювання пропонуємо вам використовувати також глиняні чашки і блюдця, які складуть гарну компанію чайнику для заварювання і зроблять цю трапезу незабутньою. У нашому асортименті також є куманці, тарілки, піали, серветниці та інші предмети посуду для вашого столу. Купити глиняний посуд, глиняний чайник для пуеру і інших сортів чаю, керамічні чашки в інтернет-магазині «Своє Краще» за приємною ціною ви можете в будь-який час дня і ночі, зробивши онлайн-замовлення. Пийте смачний чай із задоволенням з красивого посуду!